top of page

Mysite Group

Public·28 members

KELEBEGIN RUYASI 720P TURK FILMI FULL HD FILM IZLE


Kelebeğin Rüyası 720p Türk Filmi Full HD Film İzle
Kelebeğin Rüyası, Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği 2013 yapımı dram filmidir. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat'ın paylaştığı film, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak'ta yaşayan genç şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayat hikâyesini anlatıyor. Film, Eylül 2013 tarihinde, 86. Akademi Ödülleri'nde Türkiye'nin yabancı dilde en iyi film dalında Oscar aday adayı olarak seçilmiştir.


Download: https://9cunginngulne.blogspot.com/?vq=2w391JFilm Zonguldak'ta, 1941 yılında başlar. İki genç şair Rüştü Onur (Mert Fırat) ve Muzaffer Tayyip Uslu (Kıvanç Tatlıtuğ), yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken, bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadırlar. Ayakları üzerine yeni kalkan genç Cumhuriyet, bir yandan modernleşme çabasındayken, aynı yıllarda Avrupa'da da II.Dünya Savaşı yaşanmaktadır. Şairliğe ve sanata bakışın henüz olgunlaşmadığı toplumda şiir ile uğraşan bu iki veremli genç, toplumun her kesimine şiiri sevdirmeye çalışmaktadır. Belediye Başkanı'nın kızı Suzan Özsöy (Belçim Bilgin)'un Zonguldak'a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer'in şiire olan inancı daha da artar. Muzaffer, Suzan'a aşık olur. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, ailesinin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Fakat 1940'lı yılların vebası olan verem, iki genç insanın da sağlığını git gide tehdit etmektedir. Rüştü ve Muzaffer kendi geleceklerini kurabilme çabası içerisine girerler.


Filmin çekimleri Zonguldak, Karadeniz Ereğli, Heybeliada, Büyükada, Uşak ve İstanbul'da gerçekleştirilmiştir. Film gösterime girdiği ilk hafta 807.881 kişi tarafından izledi. Filmde yer alan şarkılardan "Ben Seni Sevdugumi" Rahman Altın tarafından bestelenmiş ve Zara tarafından seslendirilmiştir.


Filmdeki oyuncular ve karakterleri şöyledir:
Oyuncu


Karakter
Kıvanç Tatlıtuğ


Muzaffer Tayyip Uslu
Mert Fırat


Rüştü Onur
Belçim Bilgin Erdoğan


Suzan Özsoy
Farah Zeynep Abdullah


Mediha Sessiz
Yılmaz Erdoğan


Behçet Necatigil
Film, hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu yorumlar almıştır. Film, IMDb'de 10 üzerinden 7.8 puan, Beyazperde'de 5 üzerinden 4.1 puan almıştır. Film, aynı zamanda birçok ödüle de aday gösterilmiş ve kazanmıştır. Bunlardan bazıları şunlardır: • 40. Gent Film Festivali - Dünya Müzik Ödülleri - Halkın Seçimi Ödülü (Rahman Altın) • 17. Sadri Alışık Ödülleri - En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu (Kıvanç Tatlıtuğ), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Yılmaz Erdoğan), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Farah Zeynep Abdullah), En İyi Müzik (Rahman Altın) • 45. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri - En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu (Kıvanç Tatlıtuğ), En İyi Müzik (Rahman Altın)
Film, Türk sinemasının son yıllardaki en başarılı yapımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Film, şiirin gücünü, aşkın büyüsünü ve hayatın acısını izleyiciye hissettirmektedir. Film, aynı zamanda gerçek bir hikâyeye dayanmaktadır. Filmde anlatılan şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, gerçekten de Zonguldak'ta yaşamış ve veremden ölmüştür. Filmin adı da onların şiirlerinden birine atfen seçilmiştir. Kelebeğin Rüyası, şiir sevenlerin ve dram sevenlerin kaçırmaması gereken bir film olarak önerilmektedir.


Film hakkında daha fazla bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Film, 720p kalitesinde full HD olarak izlenebilir.Kaynaklar: • [Kelebeğin Rüyası - Vikipedi] • [Kelebeğin Rüyası - Box Office Türkiye] • [Kelebeğin Rüyası - YouTube] • [Kelebeğin Rüyası - IMDb] • [Kelebeğin Rüyası - Beyazperde] • [Kelebeğin Rüyası - Resmi Site] • [Kelebeğin Rüyası 720p Türk Filmi Full HD Film İzle]
 • About

  Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

  bottom of page